Blog

Wspieramy wychowanków Domów Dziecka

Kierunek samodzielność
Kierunek samodzielność

„Kierunek samodzielność” to program dla wychowanków Domów Dziecka, którzy wkraczają w dorosłe życie. Ma im pomóc w zdobyciu wymarzonego zawodu, a przez to bezpiecznej przyszłości. Z przyjemnością się do tego dzieła włączamy!

Do programu realizowanego przez Towarzystwo Nasz Dom i firmę DPD Polska zgłosiło się 19 placówek wychowawczych. Wyłoniono 4 finalistów – dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, którzy w najciekawszy sposób przekonali Komisję Konkursową, że wiedzą, co chcą robić i jak dążyć do celu.
Dzięki stypendium będą mogli zrealizować kursy zawodowe.

Firma FC EDU w ramach wolontariatu poprowadzi dla finalistów szkolenie 7 nawyków skutecznego działania. To nasz wkład w ich edukację. Dlaczego to robimy – tłumaczy na stronie organizatora programu Magda Niemczuk-Kobosko:

– Bez wahania zdecydowałyśmy się charytatywnie poprowadzić szkolenie dla finalistów programu „Kierunek samodzielność” – mówi Magdalena Niemczuk-Kobosko, prezes zarządu FC EDU – Cel jest świetny, zgodny z tym, w co wierzymy. W młodych ludziach jest wielki potencjał, wystarczy go wspierać. Nie wszyscy to wsparcie dostają w rodzinie, ale wszyscy go potrzebują. W programie szkoleniowym Coveya wiele mówi się o proaktywności. Podopieczni programu udowodnili, że są proaktywni: chcą się kształcić i wierzą we własne siły. To będzie przyjemność dołożyć cegiełkę do ich sukcesu – dodaje Magdalena Niemczuk – Kobosko.

Cały wpis:

https://www.dpd.com.pl/O-DPD/Centrum-Prasowe/Informacje-prasowe/09-2015-DPD-Polska-kieruje-na-samodzielnosc

Tags
Autor:

redaktorka serwisu FC EDU

Dodaj komentarz