Blog

Wielkość codzienna. Inspiracja do lepszego życia

Wielcy ludzie są wśród nas. Nie zabiegają o autorytet – po prostu go mają. Nie walczą o władzę, a przecież właśnie za nimi chcemy podążać. Co sprawia, że wśród tylu podobnych do siebie ludzi niektórzy stają dla innych wzorem?

Wielkość codzienna. Wyd. REBIS
Wielkość codzienna, wyd. REBIS

W wydawnictwie Rebis, od lat publikującym bestsellerowe książki Stephena R. Covey’a, ukazała się właśnie książka nawiązująca do jego słynnych 7 nawyków skutecznego działania i poruszanych tam tematów. Chodzi o Wielkość codzienną, zbiór inspirujących opowieści zebranych przez Davida K. Hatcha, specjalistę specjalizującego się w dziedzinie przywództwa i efektywności przedsiębiorstw. Wybrane przez niego historie ukazywały się na łamach poczytnego Rider’s Digest i przedstawiają losy ludzi – znanych i całkiem zwyczajnych – których przykład motywuje do codziennego podejmowania wyzwań.

W książce znajdziemy także komentarz i wskazówki Stephena R. Covey’a. Warto przy okazji przypomnieć, że Covey został uznany przez prestiżowego Time’a jednym z najbardziej wpływowych Amerykanów naszych czasów. Inspirował do zmiany sposobu patrzenia na codzienne wyzwania. Zachęcał do pracy nad sobą i niestrudzonego szukania dróg porozumienia z innymi ludźmi. Był przy tym skromnym człowiekiem. Nie kreował swojego wizerunku, sympatię zyskiwał poczuciem humoru, a uznanie – mądrością.

Jeśli ktoś ma nas uczyć Wielkości codziennej – to właśnie tacy ludzie.

Firma FC EDU wprowadza do polskich szkół licencjonowany program wychowawczy The Leader in Me, oparty na 7 nawykach skutecznego działania Stephena R. Covey’a. Program The Leader in Me jest z powodzeniem wprowadzany do edukacji w wielu krajach świata. U jego podstaw leży przekonanie, że każde dziecko ma w sobie zadatki na to, by mądrze planować swoje życie, odpowiedzialnie podejmować wyzwania i budować z innymi ludźmi dobre relacje. Innymi słowy – że każde dziecko może się stawać wspaniałym człowiekiem, stworzonym do codziennej wielkości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach – napisz!

Autor:

redaktorka serwisu FC EDU

6 komentarzy

 • Adam
  / Odpowiedz

  Witam.
  Piszę do Państwa przez formularz kontaktowy w związku z konkursem. 😀
  Pozdrawiam.
  Adam Kośla.

 • Dorota
  / Odpowiedz

  Poproszę o książkę.

 • Redmann
  / Odpowiedz

  Pozdrawiam. Być w posiadaniu tej książki to wielki zaszczyt

 • Magdalena
  / Odpowiedz

  I ja chętnie przygarnę na jesienne wieczory 🙂

 • Aneta
  / Odpowiedz

  Witam, po „7nawykach…” bardzo ciekawi mnie jak wielkim odkryciem bedzie ta właśnie książka. Polecam się aby ją otrzymać:)

  • Joanna Szulc
   / Odpowiedz

   Szanowni Państwo, skontaktujemy się z osobami, które wykazały się refleksem i najszybciej się zgłosiły. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dodaj komentarz