Blog

Poradnik dla nauczycieli

Przygotowałyśmy poradnik dla nauczycieli, którzy chcą rozniecać i wspierać w uczniach proaktywność. Znajdziecie tu trochę inspiracji i ćwiczenia coachingowe, które mogą wam pomóc w codziennej pracy.

Nauczyciel to człowiek, który potrzebuje ogromnych rezerw: siły, energii, cierpliwości. A przy tym jest stale obserwowany. Patrzą na niego uczniowie, rodzice i koledzy. Jak poradził sobie w trudnej sytuacji? Jakim jest wzorem dla młodzieży?

Jak podołać takim wyzwaniom? Przede wszystkim dobrze jest codziennie dbać o swoje zasoby. Rozwijać się i regenerować. A przy tym ćwiczyć kompetencje, dzięki którym możemy dobrze kierować zespołem ludzi: szkolną klasą. O tym właśnie jest nasz poradnik dla nauczycieli: „Inspiruj i ucz”.

Szkoła jest dla dzieci i młodych ludzi miejscem niemal równie ważnym, jak dom. Szkolne lata to czas, gdy coraz ważniejsza jest grupa rówieśnicza i to, jakie miejsce się w niej zajmuje. Nauczyciel zaś ma ogromny wpływ na to, co młody człowiek myśli o sobie i swojej przyszłości.

Nie sposób przecenić tej roli. Wspaniały nauczyciel może rozniecić chęć nauki, zmieniania świata na lepsze, działania. Stać się mistrzem, wspominanym po latach jako ta osoba, która dodała skrzydeł i popchnęła ku dobremu.

Poradnik dla nauczycieli - FC EDU
Poradnik dla nauczycieli – FC EDU

By być takim nauczycielem, trzeba mieć oczywiście pewne predyspozycje. Ale – tak jak w przypadku każdego talentu – same predyspozycje nie wystarczą, by odnieść sukces. Potrzebna jest jeszcze codzienna praca nad sobą, stały rozwój i dbanie o siebie.

Nasz poradnik dla nauczycieli to garść inspiracji i ćwiczeń, które mogą wam pomóc w codziennym wspieraniu młodych ludzi. Prześlemy go bezpłatnie każdemu, kto poprosi o niego, pisząc do nas przez formularz kontaktowy.

Autor:

redaktorka serwisu FC EDU

Dodaj komentarz