Media o nas

Telewizja

Pytanie na Śniadanie – 7 nawyków szczęśliwego dziecka


Magdalena Kobosko w Pytanie na Śniadanie
CO POWINNO UMIEĆ DZIECKO, ŻEBY RADZIĆ SOBIE W ŻYCIU?

Dzieci XXI wieku mają mniej okazji do ćwiczenia umiejętności społecznych w środowisku domowym niż ich pradziadkowie. Parę dekad temu i przez poprzednie tysiąclecia żyło się w domach wielopokoleniowych. Dziś rodziny są małe. Rodzice dużo pracują i żyją pod presją czasu. Dzieci i młodzież nie radzą sobie w realnych kontaktach społecznych. Nie radzą sobie, bo nikt ich nie uczy, jak żyć i działać w grupie. Niby wokół tłum, a coraz bardziej samotnie.

Dzień Dobry TVN - Jak wychowywać szczęśliwe dziecko


Joanna Szulc w Dzień Dobry TVN

Jak wychowywać dziecko, by było szczęśliwe? Jak budować jego poczucie wartości? Jak uczyć dziecko planowania i wytrwałości? Na czym polega metoda Covey’a?

Radio

Rodzice w pracy, dzieci na wakacjach. Gośćmi programu byli Magdalena Kobosko i Robert Krool
Dzieci mają za dużo bodźców i materiałów, co jest przyczyną ich braku koncentracji – mówiła w audycji W Poniedziałek u Rigamonti Magda Niemczuk-Kobosko, była nauczycielka, edukatorka. O pomyśle na nauczanie, które pozwoli na lesze skupienie się uczniów w Polskim Radiu 24.
O "The Leader in Me" opowiadają Anna Hryniewicz, Beata Wasiluk i Iwona Kiwerska
Jak role pełnione w domu wpływają na życie zawodowe? Mówią Iwona Kiwerska i Andrzej Jabłonowski
Jak zarządzać talentami? Radzą Joanna Wszeborowska i Iwona Kiwerska
Siedem prostych nawyków, które zmieniają życie
Jak dzieci uczą się być liderami/przywódcami, jakie są reakcje osób spoza szkoły na ten szczególny program nauczania i co o tym pomyśle sądzą rodzice?
Ciotka Książkula: „7 nawyków szczęśliwego dziecka”. W audycji rozmowa z psycholog Joanną Szulc i recenzentkami Zosią i Zuzią o książce „7 nawyków szczęśliwego dziecka”.
O nawykach szczęśliwego dziecka. Przyjrzymy się programowi The Leader in Me, którego celem jest ulepszenie procesu wychowawczego w szkołach oraz uwolnienie potencjału wśród uczniów, jak i nauczycieli.
7 nawyków skutecznego działania dla szkół. A gdyby tak zamiast oduczać dorosłych, zacząć pracować z dziećmi i młodymi ludźmi? Tak, by potem nie trzeba ich było oduczać, ale by wpierw nauczyć ich aktywności, odpowiedzialności za siebie i innych, mądrych wyborów, dbania o siebie?

Prasa

Tygodnik Wprost – Projekt uczeń

Szkoła prywatna czy publiczna? Ile zajęć pozalekcyjnych? To tylko niektóre dylematy rodziców związane z pierwszym dzwonkiem. Podpowiadamy, jak przeprowadzić dziecko przez kręte ścieżki zmieniającego się systemu edukacyjnego.

NGO.pl – Kierunek samodzielność

Pierwsza pilotażowa edycja programu „Kierunek Samodzielność” dobiegła końca. W ramach przedsięwzięcia wytypowano cztery osoby – podopiecznych domów dziecka, które otrzymają pomoc ułatwiającą dalsze kształcenie lub zdobycie zawodu. Program od wiosny tego roku realizowany jest przez DPD Polska oraz Towarzystwo Nasz Dom.

Miesięcznik „Dziecko”, nr 7/2017