O nas

Ludzie

Firmę FC EDU założyły i prowadzą:

Magdalena Niemczuk-Kobosko

Magdalena Niemczuk-Kobosko

Szefowa d/s sprzedaży, Trenerka, Tutorka

Od ponad 20 lat związana z edukacją. Nauczycielka, wychowawczyni, tutorka, entuzjastka nauczania poprzez opowiadanie ciekawych historii (storytelling), a także tłumaczka.

W jednym z najlepszych polskich gimnazjów pełniła rolę pełnomocnika dyrektora do spraw rozwoju szkoły. Była odpowiedzialna za wdrożenie programu tutoringu, czyli indywidualnej pracy z uczniem, oraz systemu przygotowania uczniów do studiów zagranicznych. Współautorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tutoringu.

Wspiera, inspiruje i rozbudza ciekawość. Najlepiej czuje się jako wychowawca. Zależy jej na tym, 
by w szkole zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice czuli się wartościowi, ważni i potrzebni.

Mama dorosłych już córek, żona, przyjaciółka, właścicielka dwóch kotów. Zwolenniczka minimalizmu, lubi coraz mniej mieć, a coraz bardziej być.

Joanna Szulc

Joanna Szulc

Szefowa d/s promocji, redaktorka strony www

Joanna Szulc – dziennikarka i redaktorka, była redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”, autorka tekstów i książek o wychowaniu, zdrowiu i pielęgnacji dzieci.

Z wykształcenia socjolożka, studiowała także psychologię, ale przede wszystkim spotykała ciekawych ludzi od których uczyła się Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy, rozwoju osobistego. Dyplomowana promotorka karmienia piersią, wspiera rodziców niemowląt i starszych dzieci w sytuacjach kryzysowych.

Mama dwóch fantastycznych córek w wieku szkolnym. W skład jej domowego stada wchodzi także pies i trzy papugi. Lubi żyć – najlepiej w otoczeniu przyjaciół i innych dobrych ludzi, zwierząt, roślin i pięknych zapachów.

Iwona Kiwerska

Iwona Kiwerska

Szefowa d/s rozwoju, Master-Trenerka

Konsultantka i trenerka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w Polsce oraz w krajach Europy Centralnej 
i Wschodniej.

Autorka licznych projektów budowania kultury organizacyjnej, wdrażania wizji i zarządzania ludźmi. Jako konsultant firmy Franklin Covey od ponad dekady wspiera rozwój indywidualnej efektywności oraz przywództwa w organizacjach. Poza Polską pracowała w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Niemczech, Ukrainie, Chorwacji, Słowenii, Kazachstanie, Armenii, Austrii, Litwie, Łotwie i Estonii. Jako Master Trener Franklin Covey odpowiada za rekrutację i rozwój trenerów, a także za tworzenie i wdrażanie procesów szkoleniowych i rozwój sieci w tej części Europy.

Żona, mama dwójki dzieci, właścicielka psa i kotów. Animatorka życia kulturalnego na Lubelszczyźnie, gejzer energii i pomysłów. Duże grono przyjaciół mówi o tym, jakim jest człowiekiem.

Pracują z nami

Szkolenia organizowane przez FC EDU prowadzą także:

Ewa Rutkowska-Szymula

Trenerka, facylitator, coach

Z wykształcenia ekonomistka, w duszy psycholożka i entuzjastka rozwoju osobistego. Absolwentka Szkoły Trenerów Grupy TROP, certyfikowany coach EMCC. Realizuje projekty szkoleniowe dla różnych organizacji. Pracuje na rzecz rozwoju innych, motywuje do podejmowania inicjatyw w swojej własnej sprawie jak i na rzecz ulepszania otoczenia.

Certyfikowana trenerka FRIS Style Myślenia. Moderatorka Design Thinking, metody opartej na tworzeniu innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb odbiorców.

Mama na dwa etaty – malucha i nastolatka. Do życia nakręca ją praca na rzecz innych, praktykowanie empatii w działaniu. Lubi podróże w poszukiwaniu dobrych smaków.

Krzysztof Słaboń

Trener, konsultant, facylitator

Certyfikowany trener, konsultant i facylitator. 1700 godzin szkoleń dla ponad 100 szkół, firm i organizacji w Polsce i na Ukrainie. Dwadzieścia lat doświadczenia w pracy z młodzieżą, budowaniu zespołów oraz kierowaniu organizacjami. Wieloletni dyrektor artystyczny Slot Art Festival.

Współpracuje z Collegium Wratislaviense, gdzie specjalizuje się we wspieraniu procesów wdrażania programów tutoringowych i mentoringowych w szkołach i firmach (min. Gimnazjum 58 w Poznaniu, Zespół Szkół Integracyjnych we Wrocławiu, Enea Operator, Fressenius Kabi, Santander Bank, Stowarzyszenia Wiosna). Współtwórca publikacji i filmów dokumentujacych dobre praktyki w edukacji.

Ważne dla niego tematy to rozwój człowieka, rozwiązywanie konfliktów, komunikacja, edukacja spersonalizowana (mentoring i tutoring), myślenie strategiczne i budowanie organizacji uczących się.

 

Jacek Zbikowski

Trener, coach, mediator

Certyfikowany trener umiejętności miękkich w biznesie i rozwoju osobistego, coach, mediator oraz mówca inspiracyjny.

Zajmuje się pracą w obszarze zwiększania skuteczności osobistej i zawodowej, rozwiązywania konfliktów i skutecznej komunikacji, inteligencji emocjonalnej, przywództwa i motywacji oraz zarządzania zmianą. Jest doświadczonym trenerem 7 nawyków skutecznego działania.

Dla realizacji swojej pasji, jaką jest rozwój osobisty oraz podnoszenie skuteczności organizacji zrezygnował z zawodu adwokata, którym był 12 lat.

Uważa, że każdy posiada swój unikalny potencjał, który może rozwijać i dzięki temu, stawać się skuteczniejszym. Prywatnie – entuzjasta spadochroniarstwa, nurkowania, podróży i czytania.

Sławomir Cabajewski

Trener, coach, doradca zawodowy

Od kilkunastu lat zarządza projektami społecznymi i HR-owymi. Z jego pomocy korzystali ludzie poszukujący ścieżki zawodowej, pracownicy samorządowi starający się o granty, urzędnicy wspierający ekonomię społeczną, menedżerowie organizacji non-profit i pracownicy korporacji biznesowych. Koordynował projekt utworzenia serwisu www.praca-enter.pl dedykowanego uczniom, studentom i doradcom zawodowym.

Mąż, tata kilkuletniego synka i opiekun dwóch kotów. Żywo interesuje się wielkimi tradycjami duchowymi. W pracy i rozmowach z przyjaciółmi ceni autentyczność, głębię, zaufanie. Optymista.